Kirjoittaja Aihe: Jämin Kevätkisa 2017 6.5.2017  (Luettu 665 kertaa)

Minna Räsänen

  • Aluevalvoja
  • Täysjäsen
  • ****
  • Viestejä: 216
    • Kennel Annim's
Jämin Kevätkisa 2017 6.5.2017
« : 10.05.17 - klo:11:52 »
DS2 2-koiran kärryluokka 4.2 km
Sija Kilpailija           Tulos    Nopeus  Rotu
1.   Järvi Ripsa           7:40.1  32.862  X
2.   Lipponen Sanna        7:47.4  32.349  X
3.   Laaksonen Matti       7:57.5  31.665  X
4.   Vehkoja Camilla       8:13.3  30.651  LKSS
5.   Nissinen Samuli       8:14.8  30.558  X
6.   Halme Jade            8:18.1  30.355  X
7.   Pitkänen Jaakko       8:29.0  29.705  SH
8.   Valo Lasse            9:36.0  26.250  SH
9.   Pelli Johanna         9:49.8  25.636  SH
10.  Mäkelä Marjo          9:57.7  25.297  SH
11.  Mäki-Arvela Sampsa   10:04.6  25.008  SH
12.  Valkeavirta Terhi    10:37.9  23.703  SH
13.  Pärssinen Elli       11:12.1  22.497  SH
14.  Tamminen Heidi       11:39.2  21.625  AM
DNS  Hakala Tiina         DNS              X
DNS  Tammela Toni         DNS              SH
DNS  Niiranen Mona        DNS              SH

DR5-8 5-8 -koiran kärryluokka 4.2 km
Sija Kilpailija           Tulos    Nopeus  Rotu
1.   Halme Ville           7:16.9  34.607  X
2.   Karjala Aarne         8:00.3  31.480  SH
3.   Viitanen Pasi        10:04.9  24.996  SH
4.   Venäläinen Janne     10:17.1  24.502  SH
DNS  Ruotsalainen Petri   DNS              X

DR4J 4-koiran kärryluokka nuoret 4.2 km
Sija Kilpailija           Tulos    Nopeus  Rotu
1.   Venninen Inga        8:15.4   30.521  X

DS1J 1-koiran kärryluokka nuoret 4.2 km
Sija Kilpailija           Tulos    Nopeus  Rotu
1.   Mäkinen Aliina       9:18.0   27.097  LKSS
2.   Saapunki Mirka       9:21.2   26.942  X

DS1 1-koiran kärryluokka 4.2 km
Sija Kilpailija             Tulos    Nopeus  Rotu
1.   Notko Tuomas            7:48.8  32.253  X
2.   Viitahalme Maria        8:23.3  30.042  LKSS
3.   Immonen Kai             8:35.7  29.319  LKSS
4.   Lipponen Sanna          9:26.5  26.690  SS
5.   Rissanen Marja          9:52.6  25.515  BP TER
6.   Kivisaari Juha-Matti   11:35.1  21.752  SH
7.   Tamminen Heidi         11:44.9  21.450  SH
8.   Annala Jenni           12:47.9  19.690  SH
DNS  Kaikkonen Mira         DNS              D

DR4 4-koiran kärryluokka 4.2 km
Sija Kilpailija           Tulos    Nopeus  Rotu
1.   Pitkänen Jaakko       7:40.0  32.870  SH
2.   Rantanen Tanja        7:56.8  31.711  SH
3.   Stenman Satumarja     8:36.4  29.280  SH
4.   Mäkelä Ari            8:40.5  29.049  X
5.   Mäki-Arvela Sampsa    8:45.6  28.767  SH
6.   Asula Tero            8:54.1  28.309  SH
7.   Pylvänäinen Jyri      9:00.7  27.964  SH
8.   Laaksonen Tuija       9:25.6  26.733  SH
9.   Aaltonen Tuomo        9:29.7  26.540  SH
10.  Vesa Marjo            9:49.2  25.662  SH
11.  Leppänen Riikka       9:57.2  25.318  SH
12.  Purra Sonja          10:03.6  25.050  SH
13.  Nurmi Mikko          10:13.0  24.666  SH
14.  Gröndahl Milla       10:16.1  24.541  SH
15.  Mäkelä Marjo         10:46.2  23.398  SH
16.  Saapunki Reima       12:43.3  19.809  AM
DNS  Hakala Tiina         DNS              X
DNS  Ojanperä Sofia       DNS              SH
DNS  Sipponen Kaisa       DNS              SH

DBM/WJ Koirapyöräily nuoret miehet/naiset 4.2 km
Sija Kilpailija           Tulos    Nopeus  Rotu
1.   Lipponen Jonna       8:18.7   30.319  LKSS

DBM/W Koirapyöräily miehet/naiset 4.2 km
Sija Kilpailija           Tulos    Nopeus  Rotu
1.   Lipponen Juha         7:25.4  33.947  LKSS
2.   Nissinen Samuli       7:38.9  32.948  X
3.   Liimatainen Heidi     8:11.4  30.769  D
4.   Kastu Mira            8:49.8  28.539  D
5.   Mäkimaa Anne         10:15.1  24.581  SH
6.   Kupari Minna         17:24.6  14.474  ESPSP
DNS  Laaksonen Matti      DNS              X
 
DCM Koirajuoksu miehet 4.2 km
Sija Kilpailija           Tulos    Nopeus  Rotu
1.   Mäkinen Tero         14:56.6  16.864  HOV
2.   Haaramo Panu         16:29.2  15.285  KULTN
3.   Jokiranta Aki        17:26.6  14.447  BP

DCW Koirajuoksu naiset 4.2 km
Sija Kilpailija           Tulos    Nopeus  Rotu
1.   Kanko Jenna          15:21.1  16.415  LKSS
2.   Iire Laura           15:51.4  15.892  X
3.   Köcher Jasmin        16:39.7  15.125  X
DNS  Jortama Laura        DNS              X
DNS  Stenman Paula        DNS              SH

DSH1-2 1-2 koiran harrastuskärryluokka 4.2 km
Sija Kilpailija           Tulos    Nopeus  Rotu
1.   Viitahalme Maria      8:55.7  28.225  LKSS
2.   Immonen Kirsi         9:47.5  25.736  BP
3.   Rantala Jenna        11:00.4  22.895  SH
4.   Koskinen Joonas      11:57.8  21.064  SH
5.   Tuominen Jorma       11:59.6  21.012  HOV
6.   Salonen Leena        13:58.7  18.028  AM
7.   Lipponen Sanna       14:43.8  17.108  SHELT
8.   Haapamäki Eeva       16:45.6  15.036  PARTER
9.   Tamminen Janne       18:15.6  13.801  AM+GR
DNS  Lahtinen Aki         DNS              X
DNS  Kaikkonen Mira       DNS              D

DCM/WJ Koirajuoksu nuoret miehet/naiset 3.3 km
Sija Kilpailija           Tulos    Nopeus  Rotu
1.   Mäkinen Aliina       10:40.9  18.536  LKSS
2.   Ahlström Lotta       12:52.8  15.373  IRTER
3.   Halme Jade           13:55.2  14.224  X

DCH Koirajuoksu harrastesarja 3.3 km
Sija Kilpailija           Tulos    Nopeus  Rotu
1.   Järvi Ripsa          11:15.0  17.600  X
2.   Köcher Jasmin        12:17.8  16.102  X
3.   Kauppinen Elina      12:19.3  16.069  SH
4.   Hyväluoma Jari       13:19.3  14.863  WHIP
5.   Pelli Johanna        13:59.7  14.148  SH
6.   Visuri Minna         15:00.0  13.200  SPK
7.   Saapunki Reima       15:23.8  12.860  AM
DNF  Vehkoja Camilla      DNF              LKSS
DNS  Pohjola Tiia         DNS              KKSS